Biela mágia

Biela mágia je práca s energiou. Keď mág používa energiu na dobré účely (ako napríklad liečenie, nájdenie lepšej práce, dobrý vzťah) hovoríme o bielej mágii ako o snahe šíriť dobro silou mysle vo forme prianí, a pod. Zameriava na dosiahnutie zdravia, lásky, šťastia a úspechu. Bieleho mága považujú za človeka - alebo všeobecnejšie - za bytosť, ktorá sa venuje konaniu dobra tak, že všetkým bytostiam praje dobro, že žehná všetkému a koná tak, aby nikoho nezranil

Mágia a rituály
Biela mágia

Rituál

Rituál je osobný úkon, ktorý slúži na vyjadrenie túžby dosiahnuť určitý cieľ.

Ak chce mág zrealizovať určité prianie, tak ako prvé si ho musí vizualizovať tak, že si sám predstaví úplne všetky detaily. V mágii sa predpokladá, že prírodné sily majú vplyv na ľudí, ich pocity, myšlienky a na ich telo. Z tohto dôvodu sú správny čas na vykonanie rituálu a pevná vôľa rovnako dôležité ako magické pomôcky, ktoré sa používajú pri rituáloch. Zázraky alebo nadprirodzené javy ako také, neexistujú. Takýto pohľad majú iba ľudia, ktorý nechápu udalosti a veci okolo nich a nedokážu im porozumieť.

Existuje mnoho spôsobov, ako môže mágia pomôcť. Mágia nám ponúka spirituálnu pomoc, napríklad pri získaní novej práce/činnosti alebo pri jej udržaní, pomáha pri liečení tela a duše, chráni ľudí pred kliatbami, a pomáha a podporuje nás pri tom, aby sa nám skutočne splnili naše dobré priania a sny. "Mágia je univerzálna sila, ktorá v podstate všade pracuje na rovnakom princípe.

Príklad

Mágia lásky: 
Rituál na osudový vzťah
Rituál na obnovu vzťahu
Rituál na vrátenie partnera